Abstract:
На думку автора статті, засоби валютного контролю за рухом капіталу між кра-
їнами з розвитком інформаційних технологій, міжнародних платіжних систем вже не виправдовують своє застосування, оскільки зазвичай є інші механіми, за допомогою яких можна уникнути процедур валютного контролю, закритість фінансової системи країни не позитивно впливає на її інвестиційну привабливість як для зовнішніх, так і внутрішніх інвесторів, які при виникненні реальних загроз втрати своїх коштів, хоча б через політичну нестабільність або недосконалу судову систему, не мають безпечних механізмів перевести кошти в юрисдикцію, що менш уразлива до таких ризиків. Свобода платежів може сприяти розвитку реального сектора економіки, проте при виникненні загрозливих тенденцій на інтегрованому ринку, засоби валютного контролю не можна вважати достатньо
ефективними, проте сам по собі більш інтегрований ринок мінімізує ризик виникнення таких загрозливих тенденцій. Слід також зазначити, що при виникненні слабких сигналів достатньо інтегрований ринок може невчасно зреагувати, що порушить рівновагу в реальному секторі, таким чином, теоретичні розробки, що спрямовані на вирішення зазначеної проблематики повинні тривати.
Description:
Яновська І. П. Проблемні аспекти правового регулювання транскордонних операцій з фінансовими інструментами / І. П. Яновська // Міжнародні читання з міжнародного права пам’яті професора П.Є. Казанського : матер. третьої міжнар. наук. конф. (м. Одеса, 2–3 листопада 2012 р.) / відп. за випуск М. І. Пашковський ; НУ «ОЮА». – Одеса : Фенікс, 2012. – С. 492-497.