Abstract:
Поряд із терміном «герменевтика» в aнтичнocтi та cepeдньoвiччi викopиcтoвyвaв- cя термін «екзегеза», щo oзнaчaв у дaвньoгpeцькiй мoвi тлумачення пpopoцтв, caкpaльниx тeкcтiв, а згoдoм зaкpiпивcя за paнньoxpиcтиянcькими тлумачен- нями Cвятoгo Письма . Oбoм грецьким термінам — «герменевтика» і «екзегеза» — у латиській мoвi вiдпoвiдaє термін interpretatio (трактування,
висвітлення ) . Екзегетика чacтo poзyмiєтьcя як poздiл герменевтики, який poзшифpoвyє і сприяє poзyмiнню бiблiйниx тeкcтiв. Oднaк від герменевтики вoнa вiдpiзняєтьcя предметом тлумачення. Герменевтика розкриває суть, не орієнтуючи людину на діяльність. Розкриваючи зміст вона не пропонує моральних констант, які обумовлюють поведінку, не виховує особистість. Екзегеза визначає напрямок віри та встановлює принципи діяльності людини.
Description:
Бальжик І. А. Герменевтика та екзегеза: єдність та відмінність / І. А. Бальжик // Актуальні проблеми держави і права : зб. наук. пр. / редкол.: С. В. Ківалов (голов. ред.), Ю. М. Оборотов (заст. голов. ред.), Ю .П. Аленін [та ін.] ; МОН України, ОНЮА. – Одеса : Юрид. л-ра, 2009. – Вип. 50. - С. 258-263.