ISSN 2413‑1261 

Становлення міжнародно-правового механізму протидії корупції

Loading...
Thumbnail Image

Date

Authors

Пахлеванзаде, А.

Journal Title

Journal ISSN

Volume Title

Publisher

Abstract

У статті розглянуто етапи становлення міжнародно-правового механізму протидії корупції. Зазначено, що на першому етапі відбувалося зародження міжнародного механізму протидії корупції. В цей період міжнародні організації, зокрема ООН, почализвертати серйозну увагу на необхідність боротьби з підкупом державних посадових осіб у сфері міжнародних комерційних та фінансових операцій. У цей час боротьба з корупцією стала одним із пріоритетних напрямів державної політики багатьох європейських держав. У статті підкреслено, що другий етап можна назвати етапом національно-правового регулювання протидії міжнародній корупції. Робляться спроби юридичного визначення корупції та підготовки міжнародної угоди із боротьби з незаконними виплатами й іншими видами корупційних практик. Підкреслено, що на цьому етапі не було прийнято жодного між- народного нормативно-правового акта конвенційного характеру щодо корупції. Корупція насамперед розглядалася як питання внутрішнього, а не міжнародного значення. Третій етап було визнано етапом інтернаціоналізації антикорупційних норм. В цей час активізується робота в межах універсальних та регіональних міжнародних організацій із розробки заходів протидії незаконним виплатам та іншим різновидам корупції. Було прийнято низку міжнародних договорів та інших нормативно-правових актів органів міжнародних організацій, в яких визначалися основні методи боротьби з корупцією в різних сферах життя держави і суспільства. Багато регіональних міжнародних антикорупційних договорів містили положення, що стосуються кримінальної відповідальності за підкуп іноземних державних посадових осіб. Проаналізовано четвертий етап, який можна охарактеризувати як етап універсалізації антикорупційних норм. У міжнародному праві було прийнято перший універсальний міжнародний договір у цій сфері – Конвенцію ООН проти корупції. Саме на цьому етапі визначну роль у формуванні загальносвітової стратегії протидії починають відігравати міжнародні неурядові організації.

Description

Пахлеванзаде А. Становлення міжнародно-правового механізму протидії корупції / А. Пахлеванзаде // Прикарпатський юридичний вісник. – 2021. – Вип. 4 (39). – С. 66-69.

Citation

Пахлеванзаде А. Становлення міжнародно-правового механізму протидії корупції / А. Пахлеванзаде // Прикарпатський юридичний вісник. – 2021. – Вип. 4 (39). – С. 66-69.

Endorsement

Review

Supplemented By

Referenced By