Внесок Валтазара Богішича у дослідження інокоштини та задруги: історико-правовий аспект

Завантаження...
Ескіз

Дата

2023

Автори

Аніщук, Ніна Володимирівна
Аніщук, Н. В.
Anischuk, Nina V.

Назва журналу

ISSN журналу

Назва тому

Видавець

Одеса : Видавництво «Юридика»

Анотація

Зазначається, що Валтазар Богішич, здійснивши історико-правове дослідження південнослов’янської сім’ї (на прикладі сербів і хорватів), дійшов висновку про те, що слово «задруга» майже у всіх дослідників і майже виключно вживається для позначення складної сім’ї, а слово «інокоштина» розглядається, як антитеза задруги, тобто у контексті простої, нескладної сім’ї, що складається із батька, матері та дітей. При цьому інокоштина досліджується більшістю вчених у порівнянні із задругою. Інокоштина існує, розвивається, за самою природою речей, там, де існує задруга.

Бібліографічний опис

Аніщук Н. В. Внесок Валтазара Богішича у дослідження інокоштини та задруги: історико-правовий аспект / Н. В. Аніщук // Європейські орієнтири розвитку України в умовах війни та глобальних викликів ХХІ століття: синергія наукових, освітніх та технологічних рішень : у 2 т. : матеріали Міжнар. наук.- практ. конф. (м. Одеса, 19 травня 2023 р.) / за заг. ред. С. В. Ківалова. – Одеса : Видавництво «Юридика», 2023. – Т. 1. – С. 116-118.

Ключові слова

Валтазар Богішич, інокоштина, задруга, звичаєве право, слов’яни, серби, хорвати, Valtazar Bohyshych, inokoshtina, zadruga, customary law, slaws, serbs, croats, Research Subject Categories::LAW/JURISPRUDENCE, Research Subject Categories::HUMANITIES and RELIGION::History and philosophy subjects::History subjects

Цитування

Аніщук Н. В. Внесок Валтазара Богішича у дослідження інокоштини та задруги: історико-правовий аспект // Європейські орієнтири розвитку України в умовах війни та глобальних викликів ХХІ століття: синергія наукових, освітніх та технологічних рішень : у 2 т. : матеріали Міжнар. наук.- практ. конф. (м. Одеса, 19 травня 2023 р.) / за заг. ред. С. В. Ківалова. Одеса, 2023. Т. 1. С. 116-118.